ONLINE: Sustine olimpicii români pe FacebookSunt câteva momente în care românul, care este în general pesimist și auto-distructiv se simte totuși mândru că e român: Olimpiadele. Sportivii români sunt în Top 3 al performanțelor la multe sporturi, an de an, de zeci de ani.

Atenția noastră se îndreaptă acum spre Jocurile Olimpice de la Londra și spre sportivii noștri care au nevoie de încurajări. Așa cum știi trupa Hi-Q a filmat un mesaj video de susținere pentru sportivii români, îl poți vedea aici.

Dar și tu poți susține olimpicii români chiar dacă stai acasă, în fața calculatorului! Intră pe aplicația Facebook Împreună la Jocurile Olimpice. Pe această pagină poți vedea live transmisiunile cu sportivii noștri și poți comunica cu ei, le poți lăsa întrebări și mesaje de susținere.

Sunt mândru că sunt român când îi văd pe acești tineri muncitori.

Citește și articolele lui Manafu și Chinezu.